Hüseyin YILDIZ
instagram

Instagram Nedir?

Instagram günümüzde en yaygın kullanılan sosyal medya platformudur. Bu platformda eğlence amaçlı bireysel olarak var olabileceğiniz gibi, ticari işletmeniz için instagram platformunun aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Tabii bireysel kullanıcılarında instagram üzerinden reklam yaparak para kazanabilmeleri mümkündür. Yalnız her iki durumda da, hesabınızın takipçi sayısının yüksek olması ve gönderilerinizin ciddi sayıda beğeni alıyor olması gereklidir. Popülerliğinizin artması ve bu alanda daha etkin olabilmeniz için, sosyal medya yönetimi uygulamalarını gerçekleştiriyor olmanız gerekir. Yeni açtığınız hesaplarınızı popüler hale getirmek ya da mevcut hesaplarınıza daha fazla etkinlik çekerek prestij kazanmak istiyorsanız hizmetlerimden faydalanabilirsiniz.

sosyal medya

Sosyal Medya Nedir?

Bir Instagram hesabınız var ve sınırlı sayıda etkinliği bulunuyor. Bu durumda popülerleşmeniz ve prestijizin artması oldukça düşük bir ihtimal olacaktır. Peki neden sosyal medya yönetimi gerçekleştirerek hesabınızı daha aktif hale getirmiyor musunuz? Örneğin Instagram takipçi ve Instagram beğeni hizmetlerini satın alarak, kullanıcıların ilgisini çekecek bir sosyal medya hesabına sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya isminden de anlaşılacağı gibi; kullanıcıların etkinlik halinde olduğu ve sosyalleştiği Dijital platforma verilen isimdir. Günümüzde Instagram en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Kullanıcılar burada birbirleriyle etkileşim halinde bulunur ve bu platformda ciddi bir popülerlik yarışı söz konusudur. Bu noktada ticari amaçlar söz konusu olduğu gibi bireysel tatmin ihtiyacı da öne çıkmaktadır.

Sosyal Medya Nasıl Kullanılır?

Halihazırda aktif biçimde kullanılan birkaç sosyal medya platformu vardır Bunlar başlıca instagram, facebook, twitter ve Pinterest platformlarıdır. Bunların dışında farklı platformlar söz konusu olsa da bu platformların etkinliğinin oldukça düşük olduğunu söylemek doğru olacaktır sosyal medya hesaplarınızı kullanırken öncelikle iyi bir profil oluşturmalısınız. Oluşturacağınız profil kullanıcıların ilgisini çekmeli ve bu sayede takipçi elde etmelisiniz. En en Instagram’da takipçi sayını çok düşükse gönderilerinizin beğeni sayısı da buna bağlı olarak düşük olacaktır. Her ne kadar kategori ekranında gönderileriniz listelenecek olsa da burada yeterli beğeni almayan gönderiler hızlı bir şekilde alt sıralara inecek ve beğeni etkinliği sınırlı olacaktır. Gönderileri beğenilmeyen bir kullanıcının takipçi sayısının artması da beklenen bir durum değildir.

Sosyal medya hesaplarınızı etkin bir şekilde kullanıyor ve sürekli etkileşim halinde kalmak istiyorsanız sosyal medya yönetimi ilkelerini uygulama durumundasınız. Bu uygulamaların gerçekleştirilmediği hesaplar çok büyük oranda herhangi bir gelişim kayıt etmeyecektir. Instagram takipçi ve Instagram beğeni hizmetlerini alarak öncelikle hesabınızın popüler hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Yeterli ilgiyi uyandırdıktan ve doğrudan trafik çeker hale geldikten sonra nitelikli gönderiler paylaşarak daha fazla kullanıcı elde etme yolunu takip edebilirsiniz. Binlerce beğeni alan ve on binlerce takipçisi olan instagram hesapları sizi şaşırtmasın.

sosyal medya yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Dijital Medya, günümüzde konvansiyonel Medya araçlarını tamamının önüne geçmiş durumdadır. Ticari işletmeler ve kurumsal yapılar dahil olmak üzere tüm sektörlerde sosyal medya etkinliğine büyük önem verilir. Hatta kamu kurumları dahil sosyal medya platformlarına sahiptir. Bunun sebebi elbette kullanıcı davranışlarıdır. Günümüzde neredeyse herkesin internete bağlı bir bilgisayarı ve/veya mobil cihazı bulunur. Bu durumda hatırı sayılır bir kitlenin internet etkinliğinin var olduğu kabul edilmelidir. Tabii sosyal medya bu noktada bir adım öne çıkar. Zira son kullanıcılar, interneti ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullandıklarından çok daha fazla eğlence maksadıyla kullanırlar. Mirc ile başlayan internet eğlenceleri, forumlar ve portallardan sonra günümüzde Instagram gibi sosyal medya platformları ile devam etmektedir. Tabii günümüzde internet kullanım oranı geçmiştekinden çok daha fazladır. Hemen her mobil cihaz kullanıcısının bir Instagram hesabı bulunur ve ihtiyacımız olsa da olmasa da, gönderilerimizi beğeni sayısının yüksek olması ve hesabımızın daha çok takipçi tarafından izlenmesini isteriz. Bu ticari noktadan bakıldığında çok daha önemlidir durum olarak öne çıkar. Bu nedenle hemen her ticari işletme, sosyal medya etkinlikleri sosyal medya yönetimi protokollerine bağlı olarak iyileştirir. Bu sayede daha geniş kitlelere erişilir ve ticari fayda elde edilebilir.

Sosyal medya yönetimi profesyonel bir iş koludur ve günümüzde pek çok kimse bu alanda mesai harcar. Oldukça karmaşık bir yapı olmasına karşın, instagram üzerinde düşünecek olursak aslında hesaba yönetilmesi çok büyük bir problem değildir. Instagram hesaplarının popüler hale getirilmesinde temel prensip; hesabın aktif ve popüler bir hesap olmasını sağlamak ya da en azından böyle bir izlenim vermektir. Bunun için İnstagram takipçi ve instagram beğeni hizmetlerini satın alma opsiyonunuz bulunmaktadır. Size nitelikli sosyal medya yönetimi gerçekleştirebilmeniz için en uygun koşulları sunmaktayım.